O službě

Posláním chráněných bydlení Harmonie je poskytnout dospělým lidem s mentálním a vícenásobným postižením takovou podporu, jakou potřebují k tomu, aby mohli bydlet v běžných domácnostech. Individuálně podporujeme klienty ve všech věcech, které se jich týkají, respektujeme jejich potřeby a podporujeme je v jejich naplňování.
Vytváříme podmínky pro to, aby obyvatelé chráněného bydlení byli součástí života města a pozitivně působili v tomto duchu na veřejnost. Klienty podporujeme v samostatnosti, ale také je připravujeme na to, že je v životě mohou potkat i nepříznivé situace a podporujeme je v tom, jak je zvládat. Každý je pro nás jedinečná osobnost, a tak také ke klientovi přistupujeme – individuálně a s respektem.

 • Celková kapacita chráněných bydlení je 80 obyvatel.
 • Službu provozujeme ve třech obcích v Krnově, Městě Albrechticích a Osoblaze.

Chráněné bydlení v Krnově – byty SPC

Chráněné bydlení se nachází na Sídlišti pod Cvilínem, jedná se o čtyři byty v domech panelákového typu. Tato pobytová služba je nabízena lidem s větší mírou samostatnosti, kteří jsou schopni využívat široké nabídky města, s předpokladem přechodu do služby podpora samostatného bydlení.

 • Kapacita ubytování je 8 klientů.

Chráněné bydlení Krnovská 1, Město Albrechtice

Chráněné bydlení se nachází ve Městě Albrechticích na Krnovské ulici, blízko centra. Dvoupatrová budova, kde každé podlaží je uspořádáno jako samostatná bytová jednotka, propojena schodištěm a výtahem umožňující bezbariérový pohyb v celém objektu.

 • V suterénu jsou prostory, kde pořádáme „Klub pro trávení volného času“ – scházení se lidí seniorského věku.
 • K budově patří členitá zahrada s altánem a venkovním krbem.
 • Kapacita bydlení je 10klientů ve čtyřech dvoulůžkových a ve dvou jednolůžkových pokojích.

Chráněné bydlení B. Smetany 35, Město Albrechtice

Chráněné bydlení se nachází ve Městě Albrechticích na ulici B. Smetany v mírném kopci,
asi 10 minut chůze od centra. V třípatrové budově je poskytována nejen pobytová služba chráněného bydlení, ale také ambulantní služba sociálně terapeutická dílna. Byty jsou bezbariérové.
K budově patří rozlehlá zahrada, kde mohou obyvatelé trávit svůj volný čas
dle svého přání.

 • Kapacita bydlení je 16klientů ve čtyřech bytech, v nichž jsou dva jednolůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj.

Chráněné bydlení P. Bezruče 4, Město Albrechtice

Chráněné bydlení se nachází ve Městě Albrechticích v klidné lokalitě na ulici P. Bezruče mezi vlakovým a autobusovým nádražím blízko centra města, s výbornou dostupností návazných služeb. Zcela podsklepená budova má tři patra, v budově byl instalován výtah, který zajišťuje bezbariérový přístup do domu. Součástí objektu je zahrada s pergolou, venkovním krbem
a houpačkou.

 • Kapacita je 15klientů – pět jednolůžkových a pět dvoulůžkových pokojů. Budova je rozdělena na tři samostatné domácnosti – v každé se nachází obývací místnost, kuchyň vybavena elektrospotřebiči a samostatné sociální zařízení

Chráněné bydlení Pod Hůrkou 26, Město Albrechtice

Chráněné bydlení se nachází v okrajové části Města Albrechtic v běžné zástavbě obce. Jedná se o pět samostatných jednopatrových domků se zahradou. Vzhledem k tomu, že jsou domky situovány na kopci a ve vzdálenější části od centra města, je předpokladem, že zde budou bydlet obyvatelé, kteří nemají pohybové problémy.

 • Kapacita je 19 klientů – 5 domků, 9 jednolůžkových a 5 dvoulůžkových pokojů. Vybavení domků odpovídá klasické domácnosti. Je zde kuchyň, obývací pokoj, sociální zařízení, z obývacího pokoje je vchod na zahradu
 • Věrnými kamarády všech obyvatelů chráněného bydlení Pod Hůrkou je kočka Míca a fenka Amy.

Chráněné bydlení Slunečná 181, Osoblaha

Chráněné bydlení vzniklo výstavbou jednopodlažního bytového domu v běžné zástavbě, v těsné blízkosti centra obce, což obyvatelům umožňuje bezvadnou dostupnost všech veřejných a komerčních služeb, které obec nabízí. K bytovému domu patří rovněž zahrada. Dům disponuje dvěma samostatnými domácnostmi, je bezbariérový s přímým vstupem z veřejné komunikace.

 • Kapacita ubytování je 12 klientů – 12 jednolůžkových pokojů.

Žádost o poskytnutí služby: