O službě

Domov pro osoby se zdravotním postižením se nachází v Krnově, na ulici Chářovská 785/85. Jedná se o pobytovou službu, která nabízí bydlení pro 59 dospělých osob s mentálním či vícenásobným postižením v pěti domácnostech (po 6 – 10 klientech). Domácnosti tvoří pokoje klientů a společenská místnost s kuchyní. Každý pokoj má stavebně oddělené sociální zařízení se sprchou, WC a umyvadlem.
Stravování je zajištěno vlastním stravovacím provozem přímo v objektu. V DOZP máme i vlastní prádelnu.

Služba je poskytována osobám s vyšší a vysokou mírou potřebné pomoci. Podpora péče je zajištěna v nepřetržitém pracovním režimu.
Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Na základě individuálního plánu má každý klient vypracován „plán péče a podpory“, který je výborným nástrojem pro všechny pracovníky. Někteří z klientů potřebují pomoc v komunikaci, jiní využívají možnost bazální stimulace. Tyto techniky aplikují vyškolení pracovníci domova. Využíváme služby canisterapie, kterou klienti vnímají velmi pozitivně.

Od roku 2019 je DOZP certifikovaným pracovištěm Bazální stimulace. Bazální stimulace je soubor terapeutických postupů, které mají za cíl poskytnout klientovi vhodné stimuly v pohybové, komunikační a kognitivní oblasti.
Součástí DOZP je rozlehlá zahrada, která nabízí prostor k aktivnímu odpočinku i oddech.
Součástí služby DOZP je také dílna Relax – denní aktivity pro klienty. Tato dílna je odloučeným pracovištěm na adrese Opavska 294/40, Krnov. Najdeme zde Snoezelen, relaxace ve vaku, prvky muzikoterapie, procvičování jemné motoriky, rukodělné činnosti, společenské hry, apod.
Harmonie dlouhodobě spolupracuje se Slezskou Diakonií v Krnově, klienti tak mají možnost využít jiných návazných sociálních služeb. např. EFATHA – sociálně terapeutická dílna, BENJAMÍN – denní stacionář apod.

Žádost o poskytnutí služby: